Elounda Bay Palace
Reservation Assistance +30 28410 67000

Room Reservations
Tel: + 30 28410 63513 / 63538
Fax: +30 28410 41783
e-mail: reservationsbay@eloundabay.gr

Honored Program
Tel: + 30 28410 63512
e-mail: honored@eloundabay.gr

Group Reservations
Tel: +30 28410 63515 / 63460
Fax: +30 28410 41373
e-mail: mice@eloundabeach.gr

Quality Manager (Code: QM023)

Το όνομα ΗΛΙΟΣ Α.Ε. είναι συνώνυμο της εξαιρετικής φιλοξενίας, της εξατομικευμένης παροχής υπηρεσιών, του σεβασμού προς το περιβάλλον και εναρμόνισης με την ελληνική κουλτούρα. Τα ξενοδοχεία Elounda Beach & Elounda Bay Palace που βρίσκονται στην βορειανατολική πλευρά της Κρήτης συνδυάζουν την κλασσική νησιώτικη αρχιτεκτονική με μια αίσθηση πολυτέλειας. Οι  πλήρως εξοπλισμένοι χώροι διαμονής  και οι πλούσιοι κήποι με θέα τον κόλπο του Μεραμβέλου μετατρέπουν την επίσκεψη σε μια χαλαρωτική και αναζωογωνητική εμπειρία .

Tα ξενοδοχεία Elounda Beach και Elounda Bay Palace είναι μέλη της διεθνούς αλυσίδας πολυτελών ξενοδοχείων Τhe Leading Hotels of the World. Κάθε χρόνο προσελκύουν υψηλού επιπέδου επισκέπτες από την Ελλάδα και το εξωτερικό και προσφέρουν εργασία σε περισσότερους από 450 εργαζόμενους.

Αναζητούμε Quality Manager με τις ακόλουθες αρμοδιότητες:

  • Διαχειρίζεται τους στόχους διασφάλισης ποιότητας και βιωσιμότητας.
  • Συνεργάζεται με τον Hotel Operations Manager για την ανασκόπηση των βασικών δεικτών (TRUSTYOU, LQA, LHW, standards missed, GES scores, Qualtrics) και σχεδιάζει τις εκπαιδευτικές δραστηριότητες ανάλογα.
  • Διενεργεί μηνιαίο έλεγχο για την διασφάλιση της συμμόρφωσης με τα πρότυπα της εταιρείας (Elounda Beach Hotel & Villas – Elounda Bay Palace) και επωνυμίας (LHW).
  • Συμμετέχει στην εξασφάλιση της απαραίτητης εκπαίδευσης που διεξάγεται στα τμήματα σε ετήσια βάση και ανάλογα με τις ανάγκες των τμημάτων.
  • Διαχειρίζεται ενα αποτελεσματικό πρόγραμμα εκπαίδευσης και διασφαλίζει ότι τα Εγχειρίδια Προσωπικού ενημερώνονται τακτικά και οι νέοι εργαζόμενοι λαμβάνουν την εκπαίδευση σχετικά με τα λειτουργικά πρότυπα του τμήματός τους και τον εσωτερικό κανονισμό της επιχείρησης.
  • Βοηθά στην εφαρμογή των βέλτιστων πρακτικών της εταιρείας σε όλα τα τμήματα.
  • Χρησιμοποιεί τις μεθόδους συλλογής δεδομένων για την εμφάνιση, παρακολούθηση, ανάλυση και διανομή των κρίσιμων σημείων.(Missing standards).
  • Επικοινωνεί τους βασικούς παράγοντες ικανοποίησης των επισκεπτών στους προϊστάμενους των τμημάτων (key factors).
  • Αναλύει ζητήματα και εντοπίζει τάσεις μέσω των ΟΤΑ και της Leaders Community.
  • Διαχειρίζεται τις αξιολογήσεις Guest Experience και διασφαλίζει ότι λαμβάνονται τα κατάλληλα διορθωτικά μέτρα.
  • Ανταποκρίνεται και χειρίζεται προβλήματα και παράπονα επισκεπτών (είτε in house είτε post stay).
  • Επικοινωνεί με πελάτες σε τακτική βάση για να λαμβάνει σχόλια σχετικά με την ποιότητα του προϊόντος, τα επίπεδα υπηρεσιών και τη συνολική ικανοποίηση (overall satisfaction).
  • Μοντελοποιεί συμπεριφορές εξυπηρέτησης που ανταποκρίνονται ή υπερβαίνουν τις προσδοκίες των επισκεπτών (weekly –monthly reports).
  • Διερευνά αίτια προβλημάτων ποιότητας και προτείνει λύσεις στον Hotel Operations Manager.
  • Συνεχίζει την εκπαίδευση σε νέες τεχνικές ελέγχου ποιότητας και βιωσιμότητας που αναπτύσσονται στην αγορά.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ανωτέρα εκπαίδευση
  • Προηγούμενη εμπειρία σε θέση ελεγκτή
  • Υψηλός βαθμός οργανωτικότητας
  • Σωστή διαχείριση χρόνου
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας / ομαδικής εργασίας
  • Ικανότητα εργασίας και υψηλής απόδοσης υπό πίεση
  • Εκπλήρωση εργασιών εντός χρονικών πρoθεσμιών
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και ικανότητα ελέγχου
  • Ικανότητα να αναλύει προβλήματα και να προτείνει λύσεις
  • Εξοικείωση με τα συστήματα HACCP (ISO 22000), ISO 9001, ISO 14001, Υπηρεσίες Covid-19 για ξενοδοχεία
  • Άπταιστα Ελληνικά και Αγγλικά

Παρακαλούμε υποβάλετε αίτηση για αυτή τη θέση μόνο εάν διαμένετε αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα και έχετε το δικαίωμα να εργάζεστε χωρίς περιορισμούς.

Αποστολή βιογραφικού με πρόσφατη φωτογραφία στο mtzanopoulou@eloundabeach.gr

Λάβετε υπόψη ότι λόγω του αριθμού των απαντήσεων που λαμβάνουμε, θα επικοινωνήσουμε μόνο με όσους υποψηφίους επιθυμούμε να πάρουμε συνέντευξη ενώ η ημερομηνία λήξης αποστολής βιογραφικών ενδέχεται να αλλάξει χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση.

Awards